Skip to main content

Huishoudens met kinderen kampen vaker en langer met toeslagschulden

Gepubliceerd op juni 21, 2019

Huishoudens met kinderen en huishoudens met een jaarinkomen tussen circa € 20.000 en € 71.000 (minimum – 2 x modaal) moeten het langst en vaakst te veel ontvangen toeslagen terugbetalen. Vaak volgt de ene terugvordering de andere op, waardoor voor deze groepen afbetaling een langdurige kwestie is. Bij deze huishoudens stapelen zulke toeslagschulden zich ook het meest op.


De meeste huishoudens kunnen hun toeslagschuld snel afbetalen, maar honderdduizenden hebben langdurig te maken met toeslagschulden.


De Rekenkamer wil dat het kabinet meer rekening houdt met terugbetaalcapaciteit

De Rekenkamer beveelt het kabinet aan om toeslagschulden te bekijken vanuit het perspectief van de huishoudens. Kijk daarbij naar:


  • de tijd die het kost om de te veel ontvangen toeslagen terug te betalen;

  • het beslag dat de toeslagschulden leggen op het inkomen van het huishouden.


Hier, op de website van de Rekenkamer, vindt u het bericht met alle bijlagen, en hier de toelichting van de Rekenkamer en de reactie van de minister van Financiën.

Close Menu

Sociaal Werk Nederland

Koningin Wilhelminalaan 3
3527 LA Utrecht
030 721 0721
[email protected]